Консультація або розповідь про те, як будувати першу зустріч зі стоматологом так, щоб всі залишилися задоволені
 
Нарешті Ви зважилися подзвонити! Не приховуючи своєї радості, адміністратор стоматологічної клініки призначає Вам час візиту. Звичайно ж, у зручний для Вас час, день, місяць, рік, століття! Тільки б ви не передумали!
 
І все-таки Вас гризуть сумніви. Ви не знаєте, що Вас чекає, з чим доведеться зіткнутися - повна невідомість! А ще, Ви нервуєте. Ви збентежені. Ви вже запустили хворобу і відчуваєте незручність від того, що тепер хтось, нехай навіть стоматолог, побачить цей жах і обурено висловиться з цього приводу.
 
Отже, перший візит до лікаря. Хто він, цей чоловік, якому Ви повинні довірити найвиразніше місце на обличчі - порожнину рота. Ви уявляєте собі кабінет, крісло, інструменти, про спогаді яких пустують нерви ...
 
Швидше за все, Ви прийшли саме до цього стоматолога за порадою знайомих, а може, прочитали в Інтернеті про його достоїнства. Забудьте про невдалий досвід у минулому. Перша зустріч зі стоматологом повинна стати інформативною. Ще Гіппократ говорив, що в лікуванні хвороби беруть участь троє: лікар, пацієнт і хвороба. І якщо хворий допомагає лікареві, то вони вдвох перемагають хворобу, якщо допомагає хвороби, то разом з хворобою вони перемагають лікаря. З ким ви? Хочеться вірити, що раз Ви вже подзвонили адміністратору, то Ви на шляху до перемоги над хворобою. Значить, стоматолог повинен стати для Вас тим самим лікарем, разом з яким Ви будете раз за разом вигравати маленькі битви, що призводять до великої перемоги. Постарайтеся при першій зустрічі включити свою інтуїцію, прислухайтеся до того, як і про що, каже з Вами стоматолог. Чому більше приділяє увагу лікар, проблемам, пов'язаним з Вашим здоров'ям або скрупульозному підрахунку дірок на Ваших зубах і їх вартості.
 
Але Ви, дорогий пацієнт, Ви теж головний учасник всього процесу. Два найдосконаліших дантиста, природа і батьки, створили унікальний і досконалий зубний ряд, яким Ви могли б пишатися. Могли б ... Але життя різноманітна, а ми не ідеальні, і тому дозволяємо псувати те, що створила природа. До себе, шановний відвідувач, необхідно бути таким же вимогливим, як і до стоматолога. Погодьтеся, якщо він буде лікувати Вам зуби, а Ви будете продовжувати гризти ними горіхи, колупати в них спицями і не стежити за гігієною порожнини рота, то навіщо взагалі починати лікування. Зачекайте ще трохи, і незабаром поставите знімні протези на обидві щелепи.
 
Отже, перша консультація у стоматолога проходить в довірчій бесіді. Ви розповідаєте про свої проблеми, лікар роз'яснює Вам причини їх виникнення. Бесіда повинна бути продуктивною, і Ви йдете з повною упевненістю, що вже більше цього і інформативніше Ви про свої проблеми ніде не почуєте: ні в іншій клініці, ні у знайомого дантиста, ні у знає сусідки, яка дивиться "Малахов +". Лікар-стоматолог не шкодуючи ні сил, ні часу буде терпляче і дохідливо роз'яснювати Вам, чому незважаючи на всі Ваші зусилля, карієс все ж по-зрадницькому з'явився на Ваших зубах, чому ясна раптом стали кровоточити, а також що потрібно зробити, щоб відновити зуби, повернути вам здоров'я і щастя посміхатися білосніжною посмішкою.
 
Вперед, Ви вже озброєні і підготовлені!
Записатися на прийом