Пародонт - це комплекс тканин, які оточують зуб.К них відносяться ясна, кістка щелепи і зв'язка зуба.

Зуб прикріплюється в кістковій лунці щелепи, яка називається альвеола, і утримується за допомогою пародонтальної зв'язки. Десна покриває кістку і з'єднується з поверхнею зуба. Між яснами і зубом є неглибока борозна, яка є природним бар'єром на шляху інфекції .. Захворювання пародонту широко поширені. Накопичення бактеріального нальоту в області ясенної борозни призводить до запалення ясен - гінгівіту, а в подальшому - до руйнування борозни, ураження кістки і розвитку пародонтиту. Якщо вчасно не почати лікування, пародонтит поступово призводить до розхитування і втрати зубів. За статистикою захворюванням страждають майже 90% людей старше сорока років.

Коли необхідно звернутися до пародонтолога:
 
  1. Тканина здорових ясен має світло-рожеве забарвлення. Здорові ясна не кровоточить при правильному чищенню зубів. Навпаки, запалена тканина ясен має темно-червоне забарвлення і часто кровоточить при найменших дотиках до неї зубною щіткою.
  2. Якщо у Вас з'явилося відчуття, що Ваші зуби стали «довші», або їх шийки оголилися (відходження ясна від зубів), це може свідчити про початок парадонта.
  3. Наявність неприємного запаху з рота. Причиною цього можуть бути наявність назубних відкладень, що застрягли в зубах, міжзубних проміжках або в пародонтальних кишенях. І те й інше може привести до парадонтиту.
  4. Почервоніння, припухлість, свербіння і печіння ясен.
  5. Веерообразное розбіжність зубів, поява проміжків між ними.
  6. Поява гною між зубом і яснами при натисканні на ясна.
Тому, як тільки Ви виявили будь-який з цих симптомів, обов'язково невідкладно відвідайте вашого стоматолога. Хвороби ясен дуже підступні, нерідко хвороби пародонту протікають безболісно. Якщо своєчасно не зайнятися цією проблемою, то хвороби пародонту можуть призвести до розхитування і випадання зубів, до утворення осередку хронічної інфекції, ослаблення загальної опірності організму і різних ускладнень.
Записатися на прийом